שמלות כלה וערב

אופנה

משכית
הוט קוטור
ישראלי

כתיבה וצילום: רוית ליפשיץ ציון

משכית- הוט קוטור ישראלי עם שורשים והשראה ישראלית וברמה בינלאומית. בית האופנה משכית חשף קולקציה קלאסית, אלגנטית ועל- זמנית, בהשראת "תחילת עונת החיזור", בעיצובה של המעצבת המופלאה שרון טל. קלאסי, מינימליסטי, אקזוטי

היו רגעים בהם הרגשתי שאני נמצאת בשבוע האופנה בניו יורק; המינימליזם, השמלות הנשפכות ללא תפר שהחזירו אותי קצת להלסטון האגדי והנה אני בשנת 1969; אפליקציות, תחרה, סריגה ידנית, תפרים בולטים ועליוניות עם חגורה כמיטב ראשית שנות השבעים.

חנות, סטודיו, אטלייה משכית, יפו. צילום- רוית ליפשיץ ציון (15)

עונת החיזור

הקולקציה מספרת את סיפורה של עונת החיזור, תוך התחקות אחר הציפור הלאומית, הדוכיפת, המחזרת בצלילים רמים, הפרחים האקזוטיים של התקופה וצבעוניות האדמה. כמה מתאים לי ליהנות מאופנה בה מוזיקת הטבע בתפארתו וצבעוניות ייחודית, יהוו חלק מרכזי במחשבה ובהשראה מאחוריה. לא בכדי אני נמשכת ל"משכית" ומסקרת את הקולקציות שלה מזה מספר שנים.

את שרון טל הכרתי לפני מספר שנים בסיור בלוגריות בו הכרתי את הסטודיו והמפעל ביפו, את תהליך העיצוב, בחירת הבדים והתפירה שכולם ברמת גימור תפירה עלית, הוט- קוטור. נפעמתי מהקשר עם עיצובי העבר של דור הזהב, המקוריות בעיצוב החדש והקשר לארץ. לא אכחיש שנהניתי לראות מעצבת צעירה ויפהפייה שכבר התנסתה בהוט קוטור ועבדה בצמוד למעצב העל אלכסנדר מקווין. 

אך לא רק השראה, אלא רמת הביצוע- אופנה עילית במיטבה! גימורים קפדניים, רקמות בעבודת יד, דגש על חיבור מקומי ואותנטי לזמן ולמקום.

שמלות הערב המרהיבות

מצוירות בעבודת יד ומציגות בצבעוניות מונוכרומטית את המראה המפעים של הטבע, לצד רקמות חוט וחרוז ידניות על מגוון בדי משי ושיפון ושמלות מבד אריג ייחודי שנארג במיוחד עבור בית האופנה בהשראת בד היסטורי שנקנה על ידי בית האופנה דיור בשנת 64 ממפעלי הטקסטיל של משכית. המדבר העצמתי הישראלי בא לידי ביטוי בקולקציה במלוא הדרו; מרחב חסר גבולות, מט ומבריק, אוורירי, מבדים נוחים וזורמים. 

משכית. צילום אבי ולדמן. שמלות ערב וכלה (12)

קולקציית שמלות הכלה החדשה

שהושקה בשבוע האופנה בניו יורק וזכתה לשבחים רבים, ניתן להשוות ליצירות אמנות- הוט קוטור ישראלי במיטבו והזוכה ללבוש אותן יכולה להרגיש, ובצדק, האחת והיחידה.

 צילומים:

בתצוגת האופנה: אבי ולדמן

בחנות ובאטלייה: רוית ליפשיץ ציון

כותבת: רוית ליפשיץ ציון

בית משכית: הצורפים 14, יפו
https://maskit.com/

שיתוף

%d בלוגרים אהבו את זה: