פותחים את
האביב באילת

עם מאפיות שוות בדרך.
כי זה החו"ל שלנו…

כתיבה וצילום: כנרת רוזנבאום

אילת, עיר הנופש הדרומית התברכה בים כחול מדהים. וחופים מזמינים. וזה עיקר הבילוי בימים אלה ,בראשית האביב. אבל ישנם מקומות יפים ומעניינים – גם על הדרך.

לבאים לאילת, המעוניינים לעשות את הדרך ברכב, וליהנות ממראות המדבר הצבעוני והיפה מוזמנים להגיע דרך מצפה רמון.

*בדרך תוכלו לעצור במאפיית "לשה". מאפיית בוטיק קטנה, המתמחה בלחמים, המציעה מאפים טעימים ומיוחדים. אנחנו טעמנו את מאפי השמרים שוקולד, סמבוסק ממולא בסלט זיתים מרוקאי, מאפה ממולא בעדשים, מאפה עם בצל ופרג מעל. מאפה ממולא טחינה וחצילים. המקום מציע מבחר סנדויצ'ים – טבעוני, איטלקי. מגוון מאפים מתוקים ומלוחים. הכל טרי וחם מהתנור.

*כדי לחזות בכל היופי שהטבע יצר בדמות הצבעים המרהיבים במכתש רמון – מומלץ לרדת מהכביש הראשי ל"דרך הצבעים". גן לאומי שנחנך לא מזמן , נמצא בצדו המזרחי של המכתש ומשלב שבילי טיול סביב הנופים הגיאולוגים המרהיבים, בזכות הצבעים היפים בשכבות הקרקע. במקום פינות תצפית מטופחות ונגישות ,פינות ישיבה בלב השטח, ומסלול נסיעה לכל סוגי הרכב.

 

החוף של מוש אילת

* המלצה נוספת – לאחר שכבר הגעתם לאילת – היא מאפיית" לחם ברויטמן, באילת ,המציעה לחמי מחמצת  משובחים – לחם כוסמין, פשתן, ביגלה, סנדויצ'ים טעימים, פוקצ'ות, ובגטים. מאפה שמרים קינמון – מומלץ במיוחד. המקום מזמין, אסטטי, ומורגש שהמאפים נעשים באהבה רבה.

* מבין החופים היפים של אילת – החוף האהוב עלי הוא "החוף של מוש". למי שעוד זוכר את חופי סיני ודהב של פעם, עם האווירה המיוחדת – זו התחושה המידית שמתקבלת לנכנסים לחוף.

 

למי שרוצה לברוח מהשמש , כדאי להגיע מוקדם ולתפוס מקום בצל…. כיון שהזולות בצל מועטות. אך המוסיקה, האוכל הטעים, והצעירים עם הגיטרות שרובצים על החוף, בהחלט שווים את הביקור והחוויה.
בנוסף, יש חנות לבגדי ים וגלביות שוות הממוקמת בכניסה.

דרך הצבעים