עבודות יד וטקסטיל

תצוגת בוגרי מגמת עיצוב טקסטיל
שנקר 2020

כתיבה וצילום: רוית ליפשיץ ציון

בואו להכיר עולם חדש, בואו לגעת בחומר במחלקה היחידה מסוגה בארץ. תצוגת בוגרי מגמת עיצוב טקסטיל, שנקר 2020

השנה התמודדו הסטודנטים לעיצוב טקסטיל ב'שנקר' עם אתגרים שלא נראו בעבר. בעולם שאחרי הקורונה או בחיים שלצד הקורונה, שאלות רבות מקבלות משמעות חדשה, כשברור לכולנו שמתוך המגבלות הנוכחיות צומח גם משהו חדש

הטקסטיל הפך להיות מוביל ודומיננטי כמעט בכל תחום בחיינו, ונמצא גם במוצרים שלא היו מזוהים אתו עד כה. מעצב הטקסטיל לוקח כיום חלק בלתי נפרד בצוותי עבודה ומחקר במגוון תחומים כמו: אופנה, עיצוב מוצר, אדריכלות, ספורט, ביטחון, טכנולוגיה ועוד.

המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר שמה דגש על הקשר שבין מדע ועיצוב. בעידן של שינויים טכנולוגיים ואקלימיים, מאפשרים הלימודים לעמוד על מגמות עולמיות בנושא קיימות ואקולוגיה ורואים בסטודנטים לעיצוב טקסטיל מנוע לשיפור איכות החיים והעתיד של כולנו.

הסטודנטים המוכשרים עוסקים בעיצוב מוצרים רכים, פיתוחים טכנולוגיים וטקסטיל חכם, בקיימות, אקולוגיה ושימוש במשאבים קיימים, בפיתוח חומרים ותהליכי עבודה לתעשיית הטקסטיל, מיחזור, אתיקה וברב תרבותיות ומגדר. הטקסטיל הוא נשא של תרבות ומזמין תמיד עיסוק בנושאים המשיקים לשדה האמנות.

הנה בהתרגשות רבה מדגם יצירות ועבודות שחלקם נוצרו בקפסולות, בבית ובאמצעים  דיגיטליים והתוצאה: פרקטיקות מרתקות ועשייה מקורית בעיצוב.

 הנאה שלמה!