סיורי בוטיקים ואופנה

סיור וינטג' ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב ביום חורפי נעים

כתיבה וצילום: רוית ליפשיץ ציון

ביום מעונן חלקית, בו שמש חורפית צצה לפרקים וטפטופי גשם חצופיםמאז ומתמיד עוד מימי נעורי, אהבתי את הרחוב. רחוב שאין בו מאפיינים ברורים, בלגן מעורב עם סדר, יקר ויוקרתי חי בשלום ובשלווה עם הזול והזמין. ישן עם חדש, מפויח ועמוס אך מרחיב הלב ושומר בתוכו מן סוד כמוס ומאז ששופצה שד' בן ציון אפשר גם להתרווח על הדשא ולעצום עין כנגד השמש המלטפת. מעניקים את הנופח הרומנטי, נצא לרחוב קינג גו'רג', או כפי שאמי מכנה אותו בשמו העברי, המלך ג'ורג' ונהלך בין המזרח התיכון לאירופה. כל כמה מטרים משתנה האווירה. בין שווארמה לבלינצ'ס, בין בורקס לאקלייר , גן עדן

נפתח את סיורינו בחנות 'ביגודית', המלך ג'ורג' 35.

בחנות של ויצ"ו ניתן לרכוש בגדים במחיר סמלי, כאשר כל הכנסות החנות הן קודש להמשך ופיתוח פעילות הסניף למען הקהילה. החנות מסודרת בקפידה בבגדים ואביזרי לבוש לנשים, גברים וילדים שניתנו כתרומה וספרים בכל השפות. מלאכת החיטוט לא קלה, הנשים נחמדות מאוד ועמלות על הסדר והתליה והאווירה נעימה. אפשר לפשפש ולמדוד עד כלות הכוחות.

כעת הזמן לאתנחתא קלה

מיץ תפוזים סחוט טרי ב-  5 ₪.

נכנסתי לחנות המדהימה "הנסיך הקטן" ועולם ומלואו נפתח בארונות כבדים הנישאים עד התקרה; רומנים, ספרי תיאטרון, מדע בדיוני, תרגום, מקור וברקע מוסיקה ישנה וטובה.

חנויות יד שנייה מעולות במתחם המלך ג'ורג' הן המחתרת בסמטה אלמונית ואהבה לשנייה בפינת רש"י, בהן ניתן למצוא לא רק פרטים ישנים ואיכותיים אלא גם פרטי אספנים נדירים מתקופות קודמות ומעצבי על עם תגיות מקוריות.

ואם במוסיקה וסרטים חשקה הנפש, נכנס לאוזן השלישית בפינת שד' בן ציון שהיא ה- מכה לאוהבי הג'אז, הסרטים הישנים ועד סרטים שאך יצאו.  

פעם בכמה זמן שווה הפרגון, לקחת פסק זמן קטן ולהרגיש את החופש בעיר זרה. לתור אחר מציאות, ללכת לאיבוד, לחשוב קצת, לסדר את הראש ולמקד את סדרי העדיפויות. אתנחתא...

%d בלוגרים אהבו את זה: