סיורי אמנות וגלריות

טיולי לייפסטייל ובוטיק

סוהו האומנות
בקריית המלאכה

כתיבה וצילום: רוית ליפשיץ ציון

כשמשוטטים בקריית המלאכה בתל-אביב, מרגישים קצת כמו בתוך תפאורה של סרט אמריקאי –בלוקים קרירים המאכלסים סטודיו של אמנים, בתי מלאכה וחנויות ביום ורוח רפאים משוטטת בלילה

באזור האפל הזה, שתוכנן כקריית מלאכה ועדיין שומר על צביון תעשייתי, התפתחה סצנת אומנות וניתן בה ייצוג לאמנים חדשנים, וותיקים, אמני רחוב, אמני גרפיטי  ועוד. סואן ביום, מסתורי בלילה. אזור המשקף את החיים עצמם- אהבה, יצירה, שמחה מול ניכור, בדידות. גלריה אמנותית וגלריה של החיים.

 הנה המלצה לשלוש תערוכות לביקור חובה  בקריית המלאכה, כל  אחת מעולם אמנותי אחר:

גל יערי רושמת באור זיכרונות שמבליחים מתוך החשיכה, עולים, נחשפים, דועכים, נעלמים וחוזר חלילה. קווי האור – חומר לא־חומר – הופכים בעבודתה לכלי ביטוי לתהליכי עיבוד ואיבוד של זיכרון. היא מציגה סיפור אישי בסדרת רישומי אור גדולי ממדים שבהם היא מפרקת ומרכיבה מחדש רגעי זיכרון עבר שלה, מתוך נקודת מבט עכשווית. באמצעות שילוב בין רישום ידני, כלים טכנולוגיים וקוד, היא יוצרת קומפוזיציות משתנות בזמן ובמרחב – זיכרונות המבליחים מתוך החשיכה, עולים, נחשפים, דועכים, נעלמים, וחוזר חלילה.
מרהיב!

בתערוכת יחיד חדשה יוצאת נטליה זורבובה אל עולם הנופים מאמסטרדם ואוטרכט הולנד ומתל אביב. התבוננות במשבר הקורונה במציאות כפויה מתוך ערגה לנוף ולמבט חדש הבוחן את המרחבים המוכרים.

האמניות לילך מדר ורונית בכר יוצאות לחקור את נקודת המפגש בין הטבע האנושי והחייתי, את עולמות הממשי והפנטסטי, על המחבר והמפריד ביניהם. בגישה ששואבת השראה מאמנות הדאדא והסוריאליזם, השתיים פורעות את גבולות הגוף והמגבלות החלות עליו, כל אחת בכלים, בחומרים ובאמצעים האמנותיים הייחודיים לה.

התוצאה רוויית הומור וביקורת.  

גלריה B.Y5 | רח׳ בר יוחאי 5, קריית המלאכה

אוצרות: מירב רהט

03-6874150 / by5caai@gmail.com

גלריה עינגא/ רחוב בר יוחאי 7

http://www.inga-gallery.com/

מקום לאמנות בקריית המלאכה

רח׳ שביל המרץ 6 (בקומת הקרקע)

פתיחה: 31.12, נעילה: 9.1

אוצרות: חגית פלג רותם

לפרטים: 03-672512

%d בלוגרים אהבו את זה: