אמנות. יצירה. השראה.

מאת: כנרת רוזנבאום

בשקט, בשקט, מתפתחת לה סצנת אמנות ואמנים בקריית המלאכה בתל אביב. ממש סוהו!!

בין שדרות הר ציון לרחוב שוקן ממוקמים גלריות, חללי סטודיו , מקומות ליצירה, הפותחים שעריהם לקהל הרחב המביע עניין בתחומי האמנות על גווניה השונים: אמנות פלסטית, מודרנית, אמנות שימושית ועוד, ניתן לעצור ולשוחח , עם האמנים שעובדים במתחם ואם יתמזל מזלכם – תוכלו ליהנות מהסבר על היצירות מפי האמן עצמו..

בין הגלריות השונות, הממוקמות בקומות הבניינים הנראים ישנים ותעשיתיים, ניתן להתרשם מהמוני ציורי גרפיטי המעטרים את קירות הבניינים בחגיגת צבעים, דמויות ופרצופים. המשווים למקום אוירה של סוהו אמיתי.

ואם כבר הגעתם… כדאי לכם להיכנס, בין יתר הגלריות וחללי היצירה – ל"קונצ'טה":

"קוצ'ינטה" הוא קולקטיב של כ–300 נשים, בעיקר מבקשות מקלט מאפריקה החיות בדרום תל אביב ומתפרנסות מסריגה ותפירה של סלים ומוצרי טקסטיל מבדים אפריקאיים מרהיבים. כמו כן מקיימות נשות הקולקטיב אירועים וסדנאות סריגה וטקסי קפה מסורתיים.

המקום מציע המוני סלים בצבעים ודוגמאות, בגדלים שונים – לעציצים, לאיחסון, ארנקים ועוד מוצרי סריגה בצבעוניות מרהיבה.

בבית הקפה קופי לאב – תריחו מיד עם כניסתכם את ריח הקפה החזק הנטחן במקום. הזמינו קפה משובח והנעימו זמנכם בצפייה בתמונות שעל הקיר, יצירות אמנות, מעשה ידיה של אשת בעל המקום. בבית הקפה יש אוירה מיוחדת ומזמינה.

טפסו לקומות העליונות בכל אחד מהמבנים, או שתעלו במעלית התעשייתית , המעט מפחידה, כאילו לקוחה מסרט ניו יורקי, – ותגלו עולם שלם של גלריות, תערוכות שונות, אמנים ויצירה מקומית, באווירה ייחודית. אולי יזדמן לכם להשתתף בפתיחה חגיגית של איזו תערוכה.

חלק מהגלריות פתוחות גם בשבת. כדאי לבדוק מראש.

שיתוף